Merak ettikleriniz

SIK SORULAN SORULAR:shutterstock_165762305

Kimler katılabilir?

Kampa 7- 18 yaş arası bütün öğrencilerimiz kabul edilmektedir. Katılım yaş grubuna ve dönemine göre katılımcının talepleri de göz önünde bulundurularak değişiklik arz edebilir. Yaş dönemlerimiz 7-9, 14-18 ve 9-13 yaş olmak üzere yaş grupları göz önünde bulundurularak planlanmaktadır. Kamp programları ve etkinliklerimiz alanında uzman lider ve koçlarımız tarafından gençlerin yaş gruplarına uygun olarak göre planlanmaktadır.

 

 

 


Hangi şehirden katılabiliriz?

Kamplarımıza dünyanın her yerinden katılım sağlanabilmektedir. Özellikler büyük şehirlerimizden katılım talebi ile karşılaşmaktayız.

 

 


Untitled-2

Ulaşım ve refakat imkânı sağlıyor musunuz?

Şehir içi ulaşımlarımız servis imkânı ile ücretsiz sunulmaktadır. Bunun dışındaki ulaşım bedelleri katılımcıya aittir. Ulusal ve uluslararası katılımı kabul ettiğimiz için ailelere bu konuda çeşitli fırsatlar sunmaktayız. İsteyen velilerimiz çocuklarını kamplarımıza kendi imkanları ile teslim edip teslim alabilirler. Velilerin talep etmesi halinde şehir dışından gelecek gençlerimizin bulundukları şehir merkezinden toplu olarak 1 lider veya eğitmen tarafından alınarak kamp merkezimize teslim etmesi sağlanabilir. Toplam katılımcı sayısının 10 kişiyi bulduğu şehir merkezlerinde ücretsiz refakatçi hizmeti sunmaktayız. Katılımcı sayısının 10 un altında kalması veya birebir refakat hizmeti talep edilmesi halinde refakatçi lider/eğitmenin yol ücreti (kampçıyı getirmek için katılımcı ilinden kamp iline gidiş dönüş ücreti ile kampçıyı geri almak için geleceği katılımcı iline gidiş dönüş ücreti olmak üzere yani refakatçinin 2 kez gidiş dönüş ücreti) katılımcı velileri tarafından ödenir.

 

 


 

Untitled-1

Kampta kampçılar kimlerin gözetimindedir?

Kamp süresince kampçılar uzman eğitmen, lider ve koçlarımızın sorumluluğundadır. Etkinlikler esnasında kampçılar belgeli eğitmenler eşliğinde etkinliklerini yerine getirirlerken, diğer etkinlik ve grup faaliyetlerinde ise grup liderleri-koçları gözetiminde ve eşliğindedirler. Ekimizin tamamı devletimizin istediği belge ve eğitimleri almış kişiler arasından seçilmektedir. Ayrıca Kamp program danışmanlarımız uluslararası kamp lider eğitmenliği belgesine sahiptir. Koç ve liderlerimizin beden eğitimi spor yüksekokulu mezunu veya öğrencisi olmanın yanı sıra faaliyet gösterdiği alanlarda antrenörlük belgesi veya Gençlik Spor bakanlığımızın eğitimlerini almış olması gerekmektedir. Koordinatörlerimiz yıllardır Gençlik ve Spor bakanlığının kamplarında lider, eğitmen veya koordinatör olarak çalışmış uzman, belgeli, genç, dinamik ve başarılı şahsiyetlerden oluşmaktadır.

 

 


Kashutterstock_442765378mpta hastalanma veya yaralanma durumunda neler yapılmaktadır?

Tabii ilk istenilen böyle bir durumun yaşanmaması için önlemlerin alınması en büyük zaruriyetimizdir. Oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı sağlık personeli kamplarımızda bulundurulmaktadır. Herhangi bir durumda ilk müdahale yapılarak ailesine bilgi verilmektedir. İlk müdahalenin yetersiz olduğu durumlarda ise hastanın durumuna göre konaklama merkezimize 3 dk uzaklıkta 24 saat hizmet veren tam teşekküllü özel sağlık merkezi, 15 dk uzaklıkta ise üniversite hastanemize nakil gerçekleştirilmektedir. Tesis dışındaki etkinlik, gezi, etkinlik vb faaliyetlerimizde ise en yakın sağlık kuruluşuna nakil gerçekleştirilmektedir.

 

 


Kamp aktiviteleri güvenli mi?sfdfdf

Kamplarda yapılan tüm etkinlikler alanında uzman ve belgeli kişilerce gerçekleştirilmektedir. Etkinlikler yaş grubunun özelliğine uygun olarak planlanmakta ve gerçekleştirilmektedir. İlgili eğitmen/lider son kontrolleri yapmadan ve onay vermeden etkinlik başlatılmamaktadır.

 

 

 


oıdfhıudhıKamlarda yemek içeriği nasıldır?

Tesisimizde tam pansiyon uygulaması bulunmaktadır Kamp yemekleri kampçıların günlük kalori ihtiyacına uygun olarak özel hazırlanan menülerden oluşmaktadır. Menü içinde Safranbolu’ya uygun yöresel yemeklere de yer verilmektedir. 3 ana öğünün yanı sıra ara öğün de verilmektedir. Ara öğünlerimizde değişiklik göstermekte kek, pasta, meyve vb gıdalar verilmektedir. Ayrıca köy ve bahçe ziyaretlerimizde doğal ve organik besinlerin alınması da sağlanmaktadır.

 

 

 

 


Kampçılar ile veli iletişimi nasıl sağlanmaktadır?edf

Mutlu bir yaz etkinliği olarak gördüğünüz kamp sadece eğlenme ortamı olmanın yanı sıra gençlerimizi geleceğe hazırlayacak eğitim ortamı özelliğini de bulundurduğu için etkinlikler esnasında iletişime bazen kısıtlama getirmekteyiz. Teknoloji ve iletişimin olumlu yanlarının yanı sıra olumsuz yanlarını da engellemek adına velilerimizden ve katılımcılarımızdan bu konuda anlayış beklemekteyiz. Kaplarımızda cep telefonu, pc, taplet vb. teknolojik aletleri kamp süresince toplamaktayız. Bu aletlerin kamp süresince belli zaman aralıklarında kullanımına izin vermekteyiz. Kampçının grup liderinin belirlendiği andan kamptan ayrılacağı ana kadar grup lideri ile veli iletişime istediği her an iletişime geçebilir. Lakin sürekli aramalar da programı aksatabileceği için velilerimizin çok ciddi durumlarda kamp lideri ile iletişime geçmesini tavsiye etmekteyiz. Yemek sürelerinde veya ulaşım esnasında kampçılarımızın velileri ile görüşmelerine izin verilmektedir.


dvdvKamp ücretine içinde hangi hizmetler verilmektedir? Ücrete dahil olmayan hizmetler nelerdir?

Kampa giriş saatinden Kamptan ayrılış saatine kadarki tam pansiyon konaklama, kamp ili içindeki transferler, TÜRSAB Seyahat Sigortası, Eğitmen, lider ve koç hizmeti ve ücretsiz aktiviteler, yüzme ve eğitimi, kişisel gelişim eğitimleri, teknik malzemeler (can yeleği, emniyet kemeri vs.), kamp özel ödülü, çeşitli hediyeler ve belge ve sertifikalar ücretsiz olarak verilmektedir. Ayrıca katılımcılarımıza kamp setimiz (1 tişört, 1 şapka ve 1 çanta) ücretsiz verilmektedir.

Kampa gidiş dönüş ulaşım (kamp ili içindeki transferler hariç) ücreti, veli talebi halinde kampçıya eşlik edecek refakatçinin ulaşım ücretleri, kamp programında planlanan ve talep edenler için jeep safary ve microlight etkinliği ücretleri, kamp programında yer almayan diğer aktiviteler vb, ücretli olarak yapılmaktadır. Ayrıca katılımcıların kantin masrafları ile kişisel harcamaları ücrete dahil değildir.

 


 

Kayıt ve ödeme işlemleri nasıl yapılmaktadır?oval 1

Kayıt işlemi kamp yapılması planlanan yılın sitemizde durulması ile başlamaktadır. www.temtour.com sitemize girerek “Online Kayıt” bölümünü doldurduktan sonra yine sitemizdeki kamp menüsü içinde yer alan “Online Ödeme” bölümünden işlem yapılabilmektedir. Erken kayıtlarda lütfen avantaj ve kampanyalarımız bölümünü takip ediniz. Kayıt yaptıracak katılımcı ve velilerimizin kayıt ve ödeme işleminden önce mutlaka “Kamp Sözleşme ve Yönetmeliğini” okumaları gerekmektedir. Birçok bilgiye bu sözleşmede ulaşabilirsiniz. Her kamp dönemi için belirli sayıda kampçı kabul edilmektedir. Sayı dolduğu takdirde o kayıt dönemi kayıt işlemi kapatılmaktadır. Yoğun talep olması halinde programımızda bulunmayan dönemler içinde yeni kamp dönemleri planlanabilmektedir.

 

 


Kayıt yaptırdım iptal veya erteleme yapabilir miyiz?

Kampçının kayıt veya erteleme işlemleri esnasında “Kamp Sözleşme ve Yönetmeliğindeki” ilgili hükümler uygulanır. Kamp başlamasına 30 günden önceki iptallerde ödemenin tamamı iade edilebilmektedir. 30 günden az kalması durumunda belirli bir cayma kesintisi uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için online kayıt ve Kamp sözleşmesini okumanız yeterli olacaktır.


Çocuğuma harçlık vermeli miyim?

Gençlerimiz ve çocuklarımızın ihtiyaçları kamp programı dahilinde ve ücretsiz taahhüt ettiklerimiz arasında ise hepsi tarafımızdan karşılanmaktadır. Kişisel ihtiyaçlar, yöresel ve hediyelik eşya ve market alışverişleri ile gezilerde harçlıklarını vermenizde fayda vardır. Ayrıca talep edilmesi halinde ücretli etkinlikler için (jeep safary ve microlıght) ücret bulundurmaları gerekmektedir. Kampçılar harçlıklarını tutanakla grup liderlerine teslim edebilirler istedikleri zamanlarda tamamını veya istedikleri kadarını bölümler halinde liderlerinden alabililer.


Çocuğum içine kapanık, çekingen veya utangaç kampınıza katılabilir mi?

Kamplarımızın en önemli amaçları arasında gençlerimizi sosyalleştirmek ve geleceğe hazırlamak olduğunu bilmenizi isteriz. Etkinliklerin büyük çoğunluğu bu değerlere hizmet etmektedir. Lider ve koçlarımız sürekli iletişim içinde olduğu gençlerimizi bu konuda yüreklendirmekte ve kişisel gelişimlerine olanak sağlamaktadırlar. Ayrıca diğer kampçılar ile iletişimlerini geliştirmekte amaçlarımız arasındadır. Kamplarımızın ilk günlerinde çekinik olan veya kamptan ayrılma endişesi içine kapılan gençlerimiz kamp programlarının uygulanması ve günlerin geçmesiyle birbirlerine bağlanmakta, özgüvenleri artmakta hatta son gün birbirlerinden ayrılmanın üzüntüsü içinde gözyaşlarını akıtmaktadırlar. Son gün kampın kazandırdıklarının mutluğu ama bunun yanında ayrılmanın hüznü ile gençlerimizi ailelerine uğurlamaktayız.


Kamp çantamıza neler koymalıyız?

Kamp çantasında yer almasını istediğimiz malzemeler kamp dönemi ve türüne göre değişiklik gösterdiği için kayıt formunda belirttiğiniz mail adresine bilgi formu olarak iletilecektir. Ayrıca bilgi edinmek istediğini konular için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.


Kamp programını nereden görebiliriz?

Etkinliler hakkında detay bilgiye www.temtour.com sitemizdeki kamp sekmesi altında yer alan “Kamp Etkinlikleri” bölümünden ulaşabileceğiniz gibi, program ve etkinlikler hakkındaki daha detaylı bilgileri ve örnek kamp programını Veli ve Kampçı Whats-App  Gruplarına ayrı ayrı eklemekteyiz.


Kampta ziyaretçi kabul ediyor musunuz?

Kamptaki temel amaçlarımız arasında özgüven ve girişimciliğini arttırmak yer almaktadır. Bunu sağlamak için kampta ailesinin desteği olmadan başarabilmeleri gerekmektedir. Veli ziyaretleri bu amacımıza ulaşmada engel teşkil edebilmektedir. Kampçıların aile özlemini ve ihtiyacını tetikleyerek programın amaçlarına ulaşmasına engel olabilmektedir. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda çok önemli bir gerekçe olmadıkça velilerimizin kamp ziyaretlerine izin verilmemektedir. Acil durum ziyaretlerinde iletişim bölümünden kamp yönetiminin bilgilendirilmesi gerekmektedir.


Çocuğum evini özlerse veya kamptan ayrılmak isterse ne yapmalıyız?

Elbette bu vb. durumlar yaşanabilmektedir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin bu durumu atlatabilmesi için uzun yıllardır kampçılık tecrübesi bulunan lider ve eğitmenlerimiz yanlarında olacaklardır. Eğitmenlerimizin bir kısmı da sizler gibi veli konumundadır. Bu tecrübelerini de bu alanda göstermeyi elbette hedef edinmişlerdir. Aile ortamını artamayacaklarından emin olmanızı bilmek isteriz. Zorunluluk hallerinde veli ile iletişime geçilerek veli ve kamp yönetimi uyum içinde çalışarak problemin çözülmesi sağlanacaktır.