• Şubelerimiz: Almaty, Astana, Tashkent, Tiflis, Ankara, Antalya

BÜYÜK GÜRCİSTAN TURU


Tur Açıklaması

Gürcistan-Tiflis Tur programı

1Gün

Hareket

Sabah saat 08:00 de belirlenen noktadan Sarp Sınır Kapısına hareket. Gümrük işlemleri sonrasında Batum a geçiş ve Batum Turumuz başlıyor .. İsteğe bağlı öğlen yemeği süresi ve Batum Şehir Turu : Türk Camii , Piazza , Avrupa Meydanı , Poseidon Heykeli ve Drama Tiyatro Binası görülecek yerler arasında . Gezimizi tamamladıktan sonra 16:00 trenine yetişecek şekilde Batum Tren garına hareket. Tren ile Tiflis yolculuğumuzun ardından 23:00 da Tiflis e varış . Tren garından otele transfer , odalara yerleşme ve dinlenme süresi. 1.geceleme – Tiflis

2Gün

Tiflis

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Tiflis Turumuz başlıyor. Hemen hemen her şehrin  her yerinden size kendini fark ettirecek Ülkenin en büyük dini kompleksi olan Sameba Katedrali ni gördükten sonra Rustaveli Caddesi ne gidiyoruz: Opera Binası , Parlemento Binası ,Tiflis Metrosu ve Özgürlük Meydanı göreceğimiz yerler arasında, İsteğe bağlı öğlen yemeği sonrasında Teleferikle Kartlis Deda Heykeline çıkıp Hamamlar Mahallesine kadar yapacağımız yürüyüş turumuzda Narika Kalesi , Cuma Mescidi , Tarihi Hamam ve Sinagog u göreceğiz. Sharden sokağının görülmesinin ardından. Tablo ve antika pazarında serbest zaman. İsteğe bağlı akşam yemeği ve Gürcü gecesi . 2.geceleme – Tiflis

3Gün

Tiflis

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve Eski şehir Merkezi olan Mtskheta ya hareket. Kilise ve Çarşının gezilmesi sonrasında Kutaisi ye dogru yol alıyoruz . Zamana bağlı Staplia Mağarası gezisi sonrasında Batum a hareket ve varış . Hava koşullarına bağlı olarak Ali & Nino Heykeli ve Işıklı su gösterilerinin görülmesi sonrasında Sarp Sınır Kapısına hareket. Gümrük işlemleri sonrasında Türkiye ye geçiş ve gece Trabzon a varış.

!NOT1

Gürcistana geçişler yeni tip çipli Nüfus Cüzdanı ile yapılabilmektedir. 18 yaş altındaki bireylerin Türkiye den çıkış yapabilmesi için hem anne hem babasının yanında bulunması yada yanında bulunmayan ebeveyninin noter onaylı muafakatı gerekmektedir.

!NOT2

Yukarıdaki fiyatlar iki ya da üç kişilik odada kişi başı fiyatlardır. Fiyatlar Tur programı yayınlandığı gün geçerli olup acenta fiyat değişikliği hakkını saklı tutar. Rehber program sıralamasında değişiklik hakkına sahiptir.

 

Seyahat Öncesi Notlar

Bu tur için dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.


BU PROGRAM VİZESİZDİR.

Gürcistan a TC Nüfus Cüzdanı yada Pasaport ile geçiş yapılabilir. Nüfus Cüzdanı ile geçişlerde (Ehliyet, öğrenci kimliği vs. geçersizdir). Nüfus Cüzdanları deforme olmamış, yeni olmak zorundadır. Çıkarılma süresi 10 yılı geçmişse yenilenmesi gerekmektedir 18 yaşının altında bireyler anne ve babası her ikisi birden yanında bulunması gerekmektedir. Sadece annesi veya sadece babası ile seyahat edecek bireyler için Noter den onaylı muvafakatname alınması gerekmektedir . Aksi taktirde geçiş yapamazlar. Eğer Pasaport Kullanacaksanız : Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

Gündönümü Tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 25 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Gündönümü Tur sorumlu tutulamaz.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Panoramik şehir turları maksimum 2 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.

Ekstra Turların gün içerisindeki zamanlamaları içerik değişmemek kaydıyla gidilecek yerlerin açılış kapanış ve rezervasyon saatine göre değişiklik gösterebilir.

Yanınızda yağmurluk yada şemsiye bulundurmanız, Rahat yürüyüş ayakkabıları tercih etmeniz önerilir.

Herhangi bir sağlık probleminiz yada seyahat süresince sürekli kullanmak zorunda olduğunuz iğne ilaç gibi medikal malzeme varsa seyahat danışmanlarımıza bilgi vermeniz önemle ricadır.

Gürcistana geçişler yeni tip çipli Nüfus Cüzdanı ile yapılabilmektedir. 18 yaş altındaki bireylerin Türkiye den çıkış yapabilmesi için hem anne hem babasının yanında bulunması yada yanında bulunmayan ebeveyninin noter onaylı muafakatı gerekmektedir.

Fiyata Dahil Hizmetler

Tur fiyatına dahil hizmetler aşağıda listelenmiştir.

3 gün Ulaşım

Batum – Tiflis Gidiş Tren Bileti

2 gece konaklama

2 Sabah Kahvaltısı otelde

Rehberlik Hizmetleri

Milli Park Alanlarına Giriş Ücreti

TÜRSAB seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur fiyatına dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştir.

Öğle yemekleri , Yemeklerde alınacak alkollü içecekler

Yurt dışı çıkış harcı ( 50TL )

Akşam yemekleri, Yemeklerde alınacak alkollü içecekler

Müze ve ören yeri girişleri

İsteğe bağlı ekstra turlar

 

 

Tur Fiyatları

 • İki Kişilik Odada Kişi Başı
  0,00 TL
 • Tek Kişilik Oda
  0,00 TL
 • Odada 3. Kişi
  0,00 TL
 • Çocuk (0-0)
  0,00 TL
 • Bebek (0-0)
  0,00 TL