• Şubelerimiz: Almaty, Astana, Tashkent, Tiflis, Ankara, Antalya

ÖZBEKİSTAN- KAZAKİSTAN – KIRGIZİSTAN ÖZEL KÜLTÜR TURU


Tur Açıklaması

ÖZBEKİSTAN- KAZAKİSTAN – KIRGIZİSTAN  ÖZEL KÜLTÜR TURU


(SEMERKAND - BUHARA – TAŞKENT – TÜRKİSTAN – ALMATI - BİŞKEK )

 

 

 

1.GÜN ( TARİH )

İSTANBUL  ︎  SEMERKAND

 

Özbekistan özel kültür turumuza İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde “TEM TOUR” deskinin önünde buluşarak başlıyoruz. Bilet  ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştirerek THY’nin 372 seferi ile 21:55’de  Semerkand’a uçuyoruz.

2 .GÜN ( Tarih )

SEMERKAND

 

Sabah 04:55’te Semerkand’a varıyoruz. Semerkand turumuza ilk olarak İmam Buhari (ks.) Kabri ve Külliyesi’ni ziyareti ile başlıyoruz. Ziyaretimiz sonrasında yerel bir restaurantta kahvaltımızı yaparak Semekand turumuza devam ediyoruz. Gur Emir Türbesi , Registan Meydanı , Bibi Hanım Mescidi ve Türbesi ,Şah-ı Zinde Türbeler  , Uluğbey Rasathanesi  , Hazreti Danyal Türbesi ziyaret edeceğimiz yer arasında. Akşam yemeği sonrasında konaklama için otele hareket ediyoruz.  ( 4* Emirhan Hotel vb.. )

3 .GÜN ( Tarih )

BUHARA

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirerek tren garına gidiyoruz.

09:50’de afrosiyab hızlı treni ile Buhara’ya hareket ediyoruz. ( Varış saati 11:30 ) . Buhara turumuza ilk olarak 5. Yy kurulmuş olan ve günümüzde de varlığını devam ettiren Ark Kale’sini gezerek başlıyoruz.  Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi , Leb-i Havuz Külliyes, Bolo Havuz Mescidi , Mir Arab Medresesi , Kalan Minaresi ve Mescidi , Uluğbey Medresesi , Buhara Emiri’nin Yazlık Sarayı diğer ziyaret edeceğimiz yer arasında.. Yerel bir restaurantta akşam yemeği sonrasında konaklama için otelimize hareket ediyoruz. ( 4* Omar Hayyam Hotel vb.)

4 .GÜN ( Tarih )

TAŞKENT  

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve havalimanına hareket ediyoruz. HY 024 sefer sayılı uçuş ile 08:50’de Taşkent hareket ediyoruz. ( Varış 09:50 )  Taşkent şehir turumuza ilk olarak  Hz. Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafı’nı ziyaret ediyoruz.  XVI. yüzyılda yapılmış olan Kukeldaş Medresesi, Barak Han Medresesi, Hz. İmam Cami , Eski Şehir , Emir Timur Müzesi ve Meydanı ,  Bağımsızlık Meydanı diğer göreceğimiz yerler arasında.. Yerel restaurantta akşam yemeği sonrasında konaklama için otele hareket ediyoruz.

( 4* Hotel Grand Mir Oteli , 4*, Ramada Taşkent 4 )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 .GÜN ( Tarih )

TÜRKİSTAN   

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında grubumuza özel otobüslerle Özbekistan’dan sınır kapısından Kazakistan/  Türkistan’a hareket ediyoruz ( 260 km ) Unesco Dünya mirası listesinde bulunan tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı ünvanını taşıyan büyük din alimi Hoca Ahmet Yesi Hazretlerini ziyaret ediyoruz. Arkeolojik Otrar şehri , Aristan Baba Külliyesi,  Tarihi Yeri , Azer Sultan , Yer altı Hilvet Camii  göreceğimiz diğer yer arasında.  Türkistan turumuz sonrasında grubumuza özel otobüslerle Almatı’ya gitmek için Türkistan Hazret Sultan Uluslararası Havalimanı’na gidiyoruz. Türkistan kalkış saati : 17:45 Varış : 19:05

Almatı Havalimanın’ndan grubumuza özel otobüslerle konaklama için otele hareket ediyoruz.  ( 4* Ramada Almaty vb )

 

6 .GÜN ( Tarih )

ALMATI

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kazakistan’ın eski başkenti ve Orta Asya’nın en kozmopolit şehri ALMATA’ya turumuza başlıyoruz. İlk olarak içinde sonsuzluk ateşi ve farklı kahraman karakterlerin anıtlarını bulunduran Panfilov Park’ını ziyaret ederek başlıyoruz. Zenkov’s Cathedral , Kazakistan Cumhuriyeti Merkez Devlet Müzesi, Cumhuriyet Meydanı, Büyük Almatı gölü, Shymbulak, Medeo, Kok Tobe  , Almatı Central Park diğer ziyaret edeceğimiz yerler arasında.  Akşam yemeği sonrasında konaklama için otelimize hareket ediyoruz. ( 4* otel )

7 .GÜN ( Tarih )

ALMATI ︎ BİŞKEK

 

Otelden alacağımız kahvaltı sonrasından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Almatı şehir turuna devam ediyoruz.  Grumuza özel otobüslerle dünyanın en yüksek buz pateni pisti olan Medeo’yu ve Shymbulak beldesini ziyaret edeceğiz.  Turumuz sona ermesiyle birlikte Bişkek’e gitmek  üzere  havalimanına hareket ediyoruz. Almatı kalkış : 18:40 Bişkek Varış: 18:35

 

8 .GÜN ( Tarih )

BİŞKEK 

 

Otelden alacağımız kahvaltı sonrasında geniş yolların, sovyet tasarımı apartmanların ve mermerden yapılmış devlet yapılarının bulunduğu  Bişkek turumuza başlıyoruz. İlk olarak Kırgızistan’ın en büyük ve geniş meydanı olan Ala-Too meydanı ve Pobeda (Zafer) Meydanı’nı ziyaret ederek başlayacağız. Duboviy Parkı (Oak Park), Merkez Ala-Too Meydanı, Ulusal Sanat Müzesi, Ulusal Filarmoni, Manas Anıtı, Başkanlık Binası, Devrim Anıtı, Lenin Anıtı ziyaret edeceğimiz diğer yerler arasında. Akşam yemeği sonrasında konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

9 .GÜN ( Tarih )

BİŞKEK  ︎ İSTANBUL

 

Otelden alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve dönüş yolculuğumuz için  Manas Uluslararası Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Bişkek kalkış saati  10:20 -  İstanbul varış 13:00

 

 

Tur Fiyatları

 • İki Kişilik Odada Kişi Başı
  0,00 EURO
 • Tek Kişilik Oda
  0,00 EURO
 • Odada 3. Kişi
  0,00 EURO
 • Çocuk (0-0)
  0,00 EURO
 • Bebek (0-0)
  0,00 EURO