• Şubelerimiz: Almaty, Astana, Tashkent, Tiflis, Ankara, Antalya

ÖZBEKİSTAN’ İNCİ ŞEHİRLERİ ÖZEL KÜLTÜR TURU


Tur Açıklaması

 

       ÖZBEKİSTAN’IN İNCİ ŞEHİRLERİ ÖZEL KÜLTÜR TURU


(SEMERKAND - BUHARA - TAŞKENT)

 

1.GÜN ( TARİH )

İSTANBUL  ︎  SEMERKAND

 

 

Özbekistan özel kültür turumuza İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde “TEM TOUR” deskinin önünde buluşarak başlıyoruz. Bilet  ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştirerek THY’nin 372 seferi ile 21:55’de  Semerkand’a uçuyoruz.

2 .GÜN ( Tarih )

SEMERKAND

 

Sabah 04:55’te Semerkand’a varıyoruz. Semerkand turumuza ilk olarak İmam Buhari (ks.) Kabri ve Külliyesi’ni ziyareti ile başlıyoruz. Ziyaretimiz sonrasında yerel bir restaurantta kahvaltımızı yaparak Semekand turumuza devam ediyoruz. Gur Emir Türbesi , Registan Meydanı , Bibi Hanım Mescidi ve Türbesi ,Şah-ı Zinde Türbeler  , Uluğbey Rasathanesi  , Hazreti Danyal Türbesi ziyaret edeceğimiz yer arasında. Akşam yemeği sonrasında konaklama için otele hareket ediyoruz.  ( 4* Emirhan Hotel vb.. )

3 .GÜN ( Tarih )

BUHARA

 

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirerek tren garına gidiyoruz.

09:50’de afrosiyab hızlı treni ile Buhara’ya hareket ediyoruz. ( Varış saati 11:30 ) . Buhara turumuza ilk olarak 5. Yy kurulmuş olan ve günümüzde de varlığını devam ettiren Ark Kale’sini gezerek başlıyoruz.  Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi , Leb-i Havuz Külliyes, Bolo Havuz Mescidi , Mir Arab Medresesi , Kalan Minaresi ve Mescidi , Uluğbey Medresesi , Buhara Emiri’nin Yazlık Sarayı diğer ziyaret edeceğimiz yer arasında.. Yerel bir restaurantta akşam yemeği sonrasında konaklama için otelimize hareket ediyoruz. ( 4* Omar Hayyam Hotel vb.)

4 .GÜN ( Tarih )

BUHARA  TAŞKENT  

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Buhara şehir turumuza devam ediyoruz.  Hz. Emir Külal (ks), Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi ve Çar-Minar Medresesi ziyaretlerimizin ardından Afrasiyab hızlı treni ile 15:50’de Taşkent’e hareket ediyoruz.  ( Varış: 19:40 )

Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. ( 4* Hotel City Palace vb)

5 .GÜN ( Tarih )

TAŞKENT  

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Taşkent şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak  Hz. Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafı’nı ziyaret ediyoruz.  XVI. yüzyılda yapılmış olan Kukeldaş Medresesi, Barak Han Medresesi, Hz. İmam Cami , Eski Şehir , Emir Timur Müzesi ve Meydanı ,  Bağımsızlık Meydanı diğer göreceğimiz yerler arasında..

 Yerel bir restaurantta akşam yemeği sonrasında dönüş yolculuğumuz için havalimanına hareket ediyoruz.

6 .GÜN ( Tarih )

TAŞKENT   İSTANBUL

 

Taşkent Havalimanı’nda bilet  ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK371 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:35’de İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 05:40.

Tur Fiyatları

 • İki Kişilik Odada Kişi Başı
  0,00 EURO
 • Tek Kişilik Oda
  0,00 EURO
 • Odada 3. Kişi
  0,00 EURO
 • Çocuk (0-0)
  0,00 EURO
 • Bebek (0-0)
  0,00 EURO