• Şubelerimiz: Almaty, Astana, Tashkent, Tiflis, Ankara, Antalya

ÖZBEKİSTAN’ İNCİ ŞEHİRLERİ ÖZEL KÜLTÜR TURU


Tur Açıklaması

 

ÖZBEKİSTAN’ İNCİ ŞEHİRLERİ ÖZEL KÜLTÜR TURU


(TAŞKENT - HİVE - BUHARA - SEMERKAND)

 

 

 

1.GÜN ( TARİH )

İSTANBUL  ︎  TAŞKENT

 

 

Özbekistan özel kültür turumuza İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde “TEM TOUR” deskinin önünde buluşarak başlıyoruz. Bilet  ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştirerek THY’nin 368 seferi ile 00:55 ’de  Taşkent’e uçuyoruz. Varış 07: 10 . Taşkent’e varışımızın ardından Taşkent şehir turuna başlıyoruz. İlk olarak  Hz. Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafı’nı ziyaret ediyoruz.  XVI. yüzyılda yapılmış olan Kukeldaş Medresesi, Barak Han Medresesi, Hz. İmam Cami , Eski Şehir , Emir Timur Müzesi ve Meydanı ,  Bağımsızlık Meydanı diğer göreceğimiz yerler arasında.. Yerel restaurantta alacağımız akşam yemeği sonrasında konaklama için otele hareket ediyoruz. 

( 4* Hotel Grand Mir Oteli , 4*, Ramada Taşkent 4 )

 

2 .GÜN ( Tarih )

URGENÇ -  HİVE 

 

Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrasında havalimanına hareket ediyoruz. HY051 Sefer sayılı uçuş ile saat 07:00’de Urgenç’e hareket ediyoruz. Varış 08:40 . Urgenç havalimanından grubumuza özel otobüslerle yüzyıllardır değişmeyen Hive’ye hareket ediyoruz. İlk olarak  UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Içhan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale) ziyaret ediyoruz.  Pehlivan Mahmud Türbesi , Cuma Camii ve Minaresi , İslam Hoca Mederesesi ve Minaresi , Kalta Minar , Al-Şeyh Dede , Allah Kulu Han Medresesi , Muhammed Emin Han , Muhammed Rahim Han Medresesi , Şirgazi Han Mederesi , Pehlivan-Dervaze Kapısı,  Taşkale Kervansarayı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği sonrasında konaklama için otele hareket ediyoruz.

(Bek Hive Oteli 4*, Asia Hive Oteli 4* vb)

3 .GÜN ( Tarih )

BUHARA

 

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirerek  havalimanına gidiyoruz. HY 052 sefer sayılı uçuş ile saat 09:35 Buhara’ya uçuyoruz. Varış 10:30  . Buhara turumuza ilk olarak 5. Yy kurulmuş olan ve günümüzde de varlığını devam ettiren Ark Kale’sini gezerek başlıyoruz.  Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi , Leb-i Havuz Külliyes, Bolo Havuz Mescidi , Mir Arab Medresesi , Kalan Minaresi ve Mescidi , Uluğbey Medresesi , Buhara Emiri’nin Yazlık Sarayı diğer ziyaret edeceğimiz yer arasında.. Yerel bir restaurantta akşam yemeği sonrasında konaklama için otelimize hareket ediyoruz. ( 4* Omar Hayyam Hotel vb.)

4 .GÜN ( Tarih )

BUHARA – SEMERKAND

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Buhara şehir turumuza devam ediyoruz.  Hz. Emir Külal (ks), Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi ve Çar-Minar Medresesi ziyaretlerimizin ardından Afrasiyab hızlı treni ile 15:50’de Semerkand’a hareket ediyoruz.  ( Varış: 19:40 ) ( 4* Emirhan Hotel vb.. )

Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde

5 .GÜN ( Tarih )

SEMERKAND  

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Semerkand turumuza ilk olarak İmam Buhari (ks.) Kabri ve Külliyesi’ni ziyareti ile başlıyoruz. Ziyaretimiz sonrasında yerel bir restaurantta kahvaltımızı yaparak Semekand turumuza devam ediyoruz. Gur Emir Türbesi , Registan Meydanı , Bibi Hanım Mescidi ve Türbesi ,Şah-ı Zinde Türbeler  , Uluğbey Rasathanesi  , Hazreti Danyal Türbesi ziyaret edeceğimiz yer arasında. Akşam yemeği sonrasında konaklama için otele hareket ediyoruz.  ( 4* Emirhan Hotel vb.. )

6 .GÜN ( Tarih )

SEMERKAND    İSTANBUL

 

Semerkand Havalimanı’nda bilet  ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK373 sefer sayılı uçuşu ile saat 05:35’de İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 08:35

Tur Fiyatları

 • İki Kişilik Odada Kişi Başı
  0,00 EURO
 • Tek Kişilik Oda
  0,00 EURO
 • Odada 3. Kişi
  0,00 EURO
 • Çocuk (0-0)
  0,00 EURO
 • Bebek (0-0)
  0,00 EURO